Купити OSB, ОСБ, ОСП плиту в Харкові
Найбільшою популярністю у покупців користується затребувана марка ОСП-3 товщиною 6, 8, 10, 12, 16 і 22 мм виробництва «Кроно Україна» і Kronospan Польща.



Звернувшись в компанію «Iron Group», ви гарантовано і безпечно придбаєте якісні OSB плити за найвигіднішими цінами в Харкові.
Наші менеджери завжди готові проконсультувати і допомогти з оптимальним вибором необхідних виробів відповідно до умов Вашого проекту і норм ДСТУ EN 300: 2008. Навантаження придбаних у нас матеріалів проводиться БЕЗКОШТОВНО. На нову продукцію надаються сертифікати та повний пакет документів.
Зателефонуйте нам для отримання повної інформації щодо даного товару, швидкого оформлення замовлення і організації його доставки на об'єкт.

Основні характеристики і ціни
ОСП - це листовий матеріал, що отримується пресуванням декількох шарів деревної стружки, які перпендикулярно зорієнтовані один до одного і склеєні під тиском смолами з синтетичним воском. OSB є англійською абревіатурою, яка перекладається як орієнтовано-стружкова плита, тому назва даного матеріалу правильно пишеться як «ОСП», хоча в побуті часто зустрічається і «ОСБ».
Цей листовий матеріал має стандартний розмір 2.5х1.2 метра і широко застосовується як для будівництва та оздоблення приміщень, так і виготовлення меблів і тари. Він може служити універсальним замінником дерева для багатьох елементів будівельних конструкцій - від даху до підлоги. ОСП надійніший ніж дошки і міцніший від гіпсокартону, тому його нерідко використовують в опалубках для бетону, роблять з нього підлогу і навіть зводять перегородки замість цегляної кладки.
Фізичні властивості
ОСП має багато корисних властивостей:
- Висока механічна міцність, довговічність і зносостійкість при відносній легкоcті. Термін служби конструкції з даних плит буде практично необмеженим, якщо їх добре обробити лакофарбовими і шпаклювальними матеріалами. OSB плита не схильна до псування від комах, грибків і загниття.
- Однорідність і стабільність фізичних параметрів по всій довжині і товщині матеріалу. На відміну від фанери і дощок, у ОСП відсутня внутрішня напруга і викривлення. Тут не буде не тільки пустот і сучків, але навіть тріщин і свищів, які характерні для фанери.
- Зручність у монтажі та експлуатації. Матеріал податливий для інструментів, які застосовуються в деревообробній галузі, а будь-які лаки і фарби добре лягають на його поверхню.
- Вологостійкість і стійкість до атмосферних впливів. Структура матеріалу служить хорошим водозахисним бар'єром при атмосферних опадах, а при впливі дощу або снігу зберігає міцність довше, ніж вироби з хвойних порід. Відзначено, що споруди навіть з необробленого ОСП без проблем можуть прослужити кілька років!
- Вогнестійкість. Для ОСП існують спеціальні добавки в клейову смолу, за рахунок яких плита стає слабогорючою і добре перешкоджає поширенню вогню. Тому цей матеріал значно більш пожежобезпечний, ніж фанера і дерево.
- Стійкість до впливу хімічно агресивних середовищ, парів і крапель кислот.
- Висока звукоізоляція. Щільний масив ОСП є доброю перешкодою для звукових хвиль.
- Відмінна теплоізоляція досягається за рахунок волокнистої структури шматочків деревини та смоли з низькими параметрами теплопровідності.
- Екологічність. ОСП практично на 100% зберігає всі позитивні якості натуральної деревини. Скріплюючі смоли, що застосовуються при створенні плит, не випаровують шкідливих речовин, а при виробництві цього матеріалу на заводах Кроно-Україна і Кроношпан Польща дотримуються всі європейські норми класу Е1 щодо екології та гігієни.
![]() |
Назва | Ед. | Ціна |
---|---|---|---|
![]() |
OSB 2500*1250*6ММ | шт | 232,00 |
![]() |
OSB 2500*1250*8ММ | шт | 278,00 |
![]() |
OSB 2500*1250*10ММ | шт | 225,00 |
![]() |
OSB 2500*1250*12ММ | шт | 270,00 |
![]() |
OSB 2500*1250*15ММ | шт | 320,00 |
![]() |
OSB 2500*1250*18ММ | шт | 405,00 |
![]() |
OSB 2500*1250*22ММ | шт | 490,00 |
✔ Додаткова інформація
Види ОСП плит

Залежно від міцності і ступеня вологостійкості ОСП поділяють на марки. Як відомо, вологостійкість цього матеріалу визначається тим, наскільки клейова смола була розчинена синтетичним воском. А його міцність також залежить ще і від товщини шару укладання стружки.
Згідно зі стандартами Євросоюзу EN-300 виділяють 4 різновиди ОСП:
- Лист OSB-1 має низьку міцність і слабку вологостійкість. Матеріал використовується як основа для декорування приміщень і в каркасах дешевих м'яких меблів, що експлуатуються в умовах зниженої вологості. З часом виробництво такого листа втратило економічну обґрунтованість.
- Для OSB-2 характерна висока міцність при слабкій вологостійкості. Застосування цього матеріалу для внутрішніх робіт здешевлює витрати при великих обсягах будівництва перегородок або стелажів. Однак в українських реаліях цей фактор економії втрачається, так як на вартість виробництва листа значно впливають витрати на енергоносії, а привезені з Польщі листи «з'їдають» всю економію логістикою і митними витратами.
- Досить універсальним і популярним для України видом є OSB-3, що має високу міцність і вологостійкість. Застосування даного матеріалу економічно вигідне і обгрунтоване практично скрізь. Адже, зробивши одноразову закупівлю OSB-3 плит, їх можна буде застосовувати як для внутрішніх робіт, так і під відкритим небом.
- Спеціальний лист підвищеної вологостійкості OSB-4 застосовується для зведення будинків і споруд в регіонах північних морів. Такий матеріал виготовляється великими партіями під замовлення і його застосування для території України недоцільне. До того ж, для обробки OSB-4 буде потрібний більш дорогий витратний інструмент.
Сфера застосування OSB-3 плит

Завдяки своїй універсальності, листи OSB-3 отримали найбільше поширення в наших умовах. Саме цей вид ОСП виготовляється в Україні і завозиться сюди з-за кордону.
- Будівництво панельних житлових будинків і будь-яких видів приміщень;
- Виробництво покрівлі та комплексне облаштування дахів;
- Спорудження сходів, перегородок, перекриттів;
- Внутрішня і зовнішня обшивка та оздоблення стін;
- Спорудження підлоги або її основи;
- Встановлення огорожі на будмайданчиках або виробничих приміщеннях;
- Створення опалубки під заливання розчину. Подібна опалубка може використовуватися багаторазово;
- Виготовлення тари або піддонів, а також конструкції стелажів і щитів;
- Виробництво конструктивних елементів корпусів вантажних автомобілів, їх кузовів та причепів;
- У судно- та і вагонобудуванні використовуються для монтажу основи перегородок;
- Застосовується при виробництві для каркасів меблів.
Переваги застосування OSB

ОСП має кращі експлуатаційні властивості, ніж деревина майже за всіма показниками, а за своїми фізичними властивостями перевершує ДСП, ДВП, МДФ і фанеру. Міцність таких плит буде вища, ніж у ДСП і її можна порівняти з фанерою, але при цьому ОСП – матеріал більш вигідний економічно.

Крім того, розмір аркуша OSB забезпечує кращу зручність для розкрою, ніж лист фанери і для його обробки використовуються ті ж пили, фрези, свердла, як і при роботі з хвойними породами дерева.
Вигоди від застосування в будівництві
- Швидкий монтаж. Дачний каркасний будиночок з ОСП можна змонтувати всього за один день!
- Плити ОСП - це головний елемент структурних ізоляційних СИП-панелей, що широко приміняються в каркасно-щитовому будівництві за «канадською технологією».
- Будинки, стіни яких зведені з ОСП, мають високі експлуатаційні показники шумо- і теплоізоляції. Наприклад, будинок з СИП-панелей буде в рази теплішим від цегляного.
- Легкість конструкцій. OSB дозволяє без особливих проблем надбудовувати нові поверхи для приміщень, які вже експлуатуються.
- Настил підлоги з ОСП плит добре лягає на бетонну стяжку без додаткових лаг.
- Висока технологічність і готовність обробки. Перегородки з ОСП можна відразу шпаклювати під шпалери, створювати на них будь-яку декоративну штукатурку, фарбувати необроблену поверхню.
Вигоди від застосування для виробництва меблів
OSB плита є відмінним замінником ДСП при виробництві м'яких меблів.
- Легкість і міцність.
Каркас з ОСП виходить досить легким при більшій міцності в порівнянні з ДСП. Деталь з такого матеріалу складніше переламати, бо вона менш крихка і навіть в тріснутому стані його волокна продовжують «чіплятися» одне за одного, утримуючи жорсткість там, де ДСП вже розкришилося б по тріщині. - Зручність і надійність складання.
При складанні каркаса ОСП забезпечує кращу фіксацію кріпильних елементів, ніж ДСП. - Висока екологічність.
Як відомо, ДСП без застосування правильного покриття і спеціальної технології заборонено застосовувати для виготовлення меблів, а для ОСП таких проблем немає і рівень абсорбції у нього нижча. Недарма відділи контролю на меблевих фабриках постійно перевіряють, щоб торці «голого» ДСП були обов'язково покриті воском або заклеєні шпоном.
Недоліки

У порівнянні з гіпсокартоном, ОСП вимагає більш тривалої підготовки поверхні для поклейки шпалер або нанесення декоративної штукатурки. Це хоча і ускладнює процес, але дає велику перевагу в плані міцності перегородок.

Раніше застосування синтетичних смол з використанням фенолу було істотним недоліком з боку екологічності. Однак зараз виробники повсюдно перейшли на застосування полімерних смол без формальдегіду.
Технологія виробництва

При виробництві ОСП використовується натуральна деревина, з якої за допомогою фугувального пристосування утворюється деревна стружка у вигляді волокон довжиною від 5 до 9 см. Ця стружка на виході орієнтується по більшій стороні і в укладеному вигляді подається на прес. У потрібний момент, коли достатній шар покладений - включається розпорошення клейових смол.
Після цього проводиться розворот станини для перпендикулярного укладання волокон і операція повторюється. А потім заготовлена маса подається під гарячий прес. Після застигання і витримування плити відправляються штабелем під величезну торцювальні пилку, яка надає листам остаточну прямокутну форму.