Купити OSB, ОСБ, ОСП плиту в Харкові

Найбільшою популярністю у покупців користується затребувана марка ОСП-3 товщиною 6, 8, 10, 12, 16 і 22 мм виробництва «Кроно Україна» і Kronospan Польща.

Google maps icon  Відгуки на сайті Google
Stars icon (38)

Иконка многоточие

Звернувшись в компанію «Iron Group», ви гарантовано і безпечно придбаєте якісні OSB плити за найвигіднішими цінами в Харкові.

Наші менеджери завжди готові проконсультувати і допомогти з оптимальним вибором необхідних виробів відповідно до умов Вашого проекту і норм ДСТУ EN 300: 2008. Навантаження придбаних у нас матеріалів проводиться БЕЗКОШТОВНО. На нову продукцію надаються сертифікати та повний пакет документів.

Зателефонуйте нам для отримання повної інформації щодо даного товару, швидкого оформлення замовлення і організації його доставки на об'єкт.

Продажа ОСБ, OSB на складе


Основні характеристики і ціни


ОСП - це листовий матеріал, що отримується пресуванням декількох шарів деревної стружки, які перпендикулярно зорієнтовані один до одного і склеєні під тиском смолами з синтетичним воском. OSB є англійською абревіатурою, яка перекладається як орієнтовано-стружкова плита, тому назва даного матеріалу правильно пишеться як «ОСП», хоча в побуті часто зустрічається і «ОСБ».

Цей листовий матеріал має стандартний розмір 2.5х1.2 метра і широко застосовується як для будівництва та оздоблення приміщень, так і виготовлення меблів і тари. Він може служити універсальним замінником дерева для багатьох елементів будівельних конструкцій - від даху до підлоги. ОСП надійніший ніж дошки і міцніший від гіпсокартону, тому його нерідко використовують в опалубках для бетону, роблять з нього підлогу і навіть зводять перегородки замість цегляної кладки.

Фізичні властивості

ОСП має багато корисних властивостей:

 • Висока механічна міцність, довговічність і зносостійкість при відносній легкоcті. Термін служби конструкції з даних плит буде практично необмеженим, якщо їх добре обробити лакофарбовими і шпаклювальними матеріалами. OSB плита не схильна до псування від комах, грибків і загниття.
 • Однорідність і стабільність фізичних параметрів по всій довжині і товщині матеріалу. На відміну від фанери і дощок, у ОСП відсутня внутрішня напруга і викривлення. Тут не буде не тільки пустот і сучків, але навіть тріщин і свищів, які характерні для фанери.
 • Зручність у монтажі та експлуатації. Матеріал податливий для інструментів, які застосовуються в деревообробній галузі, а будь-які лаки і фарби добре лягають на його поверхню.
 • Вологостійкість і стійкість до атмосферних впливів. Структура матеріалу служить хорошим водозахисним бар'єром при атмосферних опадах, а при впливі дощу або снігу зберігає міцність довше, ніж вироби з хвойних порід. Відзначено, що споруди навіть з необробленого ОСП без проблем можуть прослужити кілька років!
 • Вогнестійкість. Для ОСП існують спеціальні добавки в клейову смолу, за рахунок яких плита стає слабогорючою і добре перешкоджає поширенню вогню. Тому цей матеріал значно більш пожежобезпечний, ніж фанера і дерево.
 • Стійкість до впливу хімічно агресивних середовищ, парів і крапель кислот.
 • Висока звукоізоляція. Щільний масив ОСП є доброю перешкодою для звукових хвиль.
 • Відмінна теплоізоляція досягається за рахунок волокнистої структури шматочків деревини та смоли з низькими параметрами теплопровідності.
 • Екологічність. ОСП практично на 100% зберігає всі позитивні якості натуральної деревини. Скріплюючі смоли, що застосовуються при створенні плит, не випаровують шкідливих речовин, а при виробництві цього матеріалу на заводах Кроно-Україна і Кроношпан Польща дотримуються всі європейські норми класу Е1 щодо екології та гігієни.

Info icon Назва Ед. Ціна
Info icon OSB 2500*1250*6ММ шт 232,00
Info icon OSB 2500*1250*8ММ шт 278,00
Info icon OSB 2500*1250*10ММ шт 225,00
Info icon OSB 2500*1250*12ММ шт 270,00
Info icon OSB 2500*1250*15ММ шт 320,00
Info icon OSB 2500*1250*18ММ шт 405,00
Info icon OSB 2500*1250*22ММ шт 490,00

Додаткова інформація


Види ОСП плит

Info icon

Залежно від міцності і ступеня вологостійкості ОСП поділяють на марки. Як відомо, вологостійкість цього матеріалу визначається тим, наскільки клейова смола була розчинена синтетичним воском. А його міцність також залежить ще і від товщини шару укладання стружки.

Згідно зі стандартами Євросоюзу EN-300 виділяють 4 різновиди ОСП:


Сфера застосування OSB-3 плит

Info icon

Завдяки своїй універсальності, листи OSB-3 отримали найбільше поширення в наших умовах. Саме цей вид ОСП виготовляється в Україні і завозиться сюди з-за кордону.


Переваги застосування OSB

Check mark icon

ОСП має кращі експлуатаційні властивості, ніж деревина майже за всіма показниками, а за своїми фізичними властивостями перевершує ДСП, ДВП, МДФ і фанеру. Міцність таких плит буде вища, ніж у ДСП і її можна порівняти з фанерою, але при цьому ОСП – матеріал більш вигідний економічно.

Check mark icon

Крім того, розмір аркуша OSB забезпечує кращу зручність для розкрою, ніж лист фанери і для його обробки використовуються ті ж пили, фрези, свердла, як і при роботі з хвойними породами дерева.


Вигоди від застосування в будівництві


Вигоди від застосування для виробництва меблів

OSB плита є відмінним замінником ДСП при виробництві м'яких меблів.

 1. Легкість і міцність.
  Каркас з ОСП виходить досить легким при більшій міцності в порівнянні з ДСП. Деталь з такого матеріалу складніше переламати, бо вона менш крихка і навіть в тріснутому стані його волокна продовжують «чіплятися» одне за одного, утримуючи жорсткість там, де ДСП вже розкришилося б по тріщині.
 2. Зручність і надійність складання.
  При складанні каркаса ОСП забезпечує кращу фіксацію кріпильних елементів, ніж ДСП.
 3. Висока екологічність.
  Як відомо, ДСП без застосування правильного покриття і спеціальної технології заборонено застосовувати для виготовлення меблів, а для ОСП таких проблем немає і рівень абсорбції у нього нижча. Недарма відділи контролю на меблевих фабриках постійно перевіряють, щоб торці «голого» ДСП були обов'язково покриті воском або заклеєні шпоном.

Недоліки

Sad smiley icon

У порівнянні з гіпсокартоном, ОСП вимагає більш тривалої підготовки поверхні для поклейки шпалер або нанесення декоративної штукатурки. Це хоча і ускладнює процес, але дає велику перевагу в плані міцності перегородок.

Sad smiley icon

Раніше застосування синтетичних смол з використанням фенолу було істотним недоліком з боку екологічності. Однак зараз виробники повсюдно перейшли на застосування полімерних смол без формальдегіду.


Технологія виробництва

Info icon

При виробництві ОСП використовується натуральна деревина, з якої за допомогою фугувального пристосування утворюється деревна стружка у вигляді волокон довжиною від 5 до 9 см. Ця стружка на виході орієнтується по більшій стороні і в укладеному вигляді подається на прес. У потрібний момент, коли достатній шар покладений - включається розпорошення клейових смол.

Після цього проводиться розворот станини для перпендикулярного укладання волокон і операція повторюється. А потім заготовлена маса подається під гарячий прес. Після застигання і витримування плити відправляються штабелем під величезну торцювальні пилку, яка надає листам остаточну прямокутну форму.


Поділіться:

Іконка поділитися у Facebook Іконка поділитися в Twitter Іконка поділитися в Pinterest Іконка поділитися в VK
^