Металобаза м. Харків

Металобази м.Чугуїв

Графік цін на арматуру

В Україні дорожчає арматура.

Автор:  Iron Group
2019-02-19Трейдери відзначають: ринкові умови, які сьогодні сформувалися, призведуть до того, що ціна арматури українського виробництва незмінно підскочить. На думку фахівців, зростання цін на металовироби безпосередньо пов'язане з підвищенням експортних котирувань, зменшенням пропозицій на складах і поступовим формуванням сектора чорного ринку.

Поточні оптові ціни на металопрокат на українському ринку

Учасники ринку відзначають, що в січні на складах утворився дефіцит найбільш затребуваних видів арматури, і це дозволило торговцям підняти ціни на деякі позиції до 17 000 грн/т.

Наприклад, вартість арматури «АрселорМіттал Кривий Ріг» на київському складі сьогодні становить 16 800 гривень за тонну. Але для учасників фінансового ринку ця ціна залишається досить високою через конкуренцію на ринку, де імпортери пропонують порівняно дешевий прокат. Крім того, через подорожчання брухту в Туреччині і одночасного підвищення попиту, вартість заготовки за останні дні зросла на $40 і зараз досягла позначки $430-435 за тонну.

Також на українському ринку можна знайти і більш дешеві імпортні пропозиції - взяти хоча б вироби Білоруського металургійного заводу, де закупівельна вартість металу складає близько 400 євро за тонну. Однак з огляду на загальний курс підвищення цін прокату, з початку весни товар БМЗ в Україні також може подорожчати. А це в свою чергу потягне за собою перегляд цін імпортерами.

Причини зростання внутрішніх цін на метал

Експерти допускають, що через стабілізацію гривні до 27 грн/долар послуги транспортування можуть зрости на пару десятків доларів. А це незмінно потягне за собою підвищення внутрішніх цін на метал.

Про подальше подорожчання арматури говорить і поступове зменшення металу на складах. Навіть, незважаючи на те, що трейдери зменшили запал, і обсяги січневих закупівель в порівнянні з груднем помітно знизили.

Так, для «АрселорМіттал Кривий Ріг» відвантаження першого місяця року впали на 18% (до 35,6 тонн). У лютому ситуація залишилася незмінною - з ряду причин поставки криворізької арматури залишають бажати кращого.

Прогноз цін на найближчі місяці

За словами трейдерів, нові надходження товару очікуються за вищою закупівельною ціною, а значить, вартість арматури буде тільки рости.

Зараз ціна тримається за рахунок долару, що пішов на зниження, конкурентоспроможних цін на імпорт і сезонного затишшя в будівництві. Але якщо ціни на світовому ринку продовжать рости, фактори, що стримують вартість арматури в Україні, обнуляться.

Share icon  Поділіться:

Іконка поділитися у Facebook Іконка поділитися в Twitter Іконка поділитися в Pinterest Іконка поділитися в VK
^