Клинок з дамаської сталі

Дамаська сталь

Автор:  Iron Group
2019-01-14Особливе місце серед різних видів металів займає сталь марки 65Г-Х12МФ1, яку називають ще «контрастною сталлю». Механічні і хімічні властивості цього металу визначаються характеристиками складових його компонентів: «штампової» сталі Х12МФ1 і «ресорно-пружинної» 65Г.

Плюси і мінуси

Чудові пластичні властивості сталі 65Г дозволяють вважати її еталонним матеріалом для виготовлення пружин і ресор. Високі показники твердості і зносостійкості сталі цієї марки затребувані також і в інших галузях промисловості. Наприклад, з неї роблять гальмівні фланці, міцні корпуси для підшипників і фрикційні диски. Однак сталь 65Г погано тримає ударні навантаження і її не використовують в конструкціях із застосуванням зварних з'єднань.

Завдяки підвищеній твердості і широкій доступності сталі 65Г, кустарні майстерні багато років виготовляють з неї відмінні за якістю ножі. Проте, у цього матеріалу є один істотний недолік: він досить легко іржавіє. Тому клинки зі сталі 65Г вимагають особливого догляду, і найчастіше вона використовується при створенні ножів для метання.


Старовинне виробництво дамаської сталі
Старовинне виробництво дамаської сталі.
Виробництво сталі сучасним способом
Сучасне виробництво сталі.

Поділіться:

Іконка поділитися у Facebook Іконка поділитися в Twitter Іконка поділитися в Pinterest Іконка поділитися в VK
^